Тотнъм постигна разгромна победа с 4:0 над Стоук Сити в среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

Така тимът си го изкара на "грънчарите" за отпадането си от Лига Европа.

Хари Кейн се отчете с хеттрик за тима, след като бе точен в 14-ата, 32-ата и 37-ата минути.

Последното попадение бе дело на Деле Али, който се разписа в самия край на полувремето.

При първия си гол Кейн отправи мощен удар по земя от диагонала и прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

Второто попадение на стрелеца дойде след изпълнение на корнер при което той засече топката с мощен удар около границата на наказателното поле.

Хеттрикът си английският национал оформи отново след асистенция на Ериксен. Датчанинът чукна топка към съотборника си при изпълнение на фаул и с изключителен удар Кейн матира стража на противника.

Али пък бе намерен от Кейн на празна врата. След успеха Спърс е 2-и с актив от 53 точки.