Триумфът с 3:0 бе 12-ият поред за състава в надпреварата и така мадридският тим подобри постижението на Аякс и Барселона, които досега бяха на върха с по 11 последователни победи в Европа.
Дюшекчиите изиграха великолепна кампания, която започна още в предварителната група, когато бяха победени последователно Удинезе, Селтик и Рен.
В елиминациите отборът спечели по два пъти срещу Лацио, Бешикташ, Хановер и Валенсия, за да стигне до финала, а снощи и да го спечели след успеха над Атлетик Билбао, записвайки 12-ата си поредна победа в надпреварата.
Единственото поражение в турнира бе от Удинезе в груповата фаза с 0:2. Като се добавят и четирите победи срещу Стрьомгодсет и Гимараеш в предварителните кръгове се оказва, че Атлетико е спечелил 17 от 19-те си двубоя през кампанията, което също е забележително постижение, като нито един друг състав не е печелил толкова срещи в рамките на един сезон.

Доставиха храна на екипажа на танкера Kairos край Ахтопол
Берое и Септември завършиха 0:0
Мъж е в тежко състояние след катастрофа на пътя София-Варна
Делян Добрев: Предишният вариант не беше бюджетът на ГЕРБ
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Робелис Деспейн нокаутира Сам Алви и спечели титлата в тежка категория на Karate Combat
Дейна Уайт остава начело на UFC поне още пет години
Едуард Алексанян прегази Мариус Мунтеану и направи успешен дебют при най-тежките на SENSHI 29
SENSHI 29: Зрелищни нокаути, драматични обрати и силни български победи във Варна
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар