Левски постигна измъчена победа над втородивизионния Локомотив София с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадиона в Надежда.

Спряганият за ново попълнение на тима Галин Иванов дебютира в този мач, а освен това Люпко Петрович реши да заложи и на юношите Алекс Боримиров, Иво Аларгов и Атанас Кабов сред титулярите.

Сандберг откри за гостите в 5-ата минута с първия си гол за тима, но пък в 27-ата ''железничарите'' изравниха чрез Димитър Георгиев.

Победното попадение за Левски бе дело на Франсис Нар, който реализира в 83-ата минута.

Срещата започна отлично за ''сините'' и само след пет игрови минути Сандберг бе в прегръдките на своите съотборници, след като даде аванс на тима си.

Той засече с глава центриране на Боримиров от корнер и не остави шансове на противниковия страж. Няколко минути след това домакините също създадоха сериозна опасност, но ударът с глава на Георгиев мина встрани вратата.

В 14-ата минута Сандберг бе заменен принудително заради травма.

В 27-ата пък Локо стигна до изравнителен гол. Георгиев стреля слабо в ръцете на Чворович , но стражът лековато изпусна топката. При добавката Георгиев не сбърка и вкара.

До почивката нямаше попадения, а след нея Левски оказа натиск на противника.

В 57-ата минута Прохазка отправи силен удар, но се стигна до рикошет и в крайна сметка само корнер за ''сините''.

В 75-ата минута Левски получи червен картон, който бе даден на Александър Александров. Само минута, след като се появи на терена, той спъна противников играч и бе изгонен.

В 83-ата минута Левски стигна до аванс след попадение на Нар, който намери добре топката в пеналта и с много хубав и остър удар даде аванс на гостите.

ЛОКО СФ – ЛЕВСКИ 1:2

0:1 Симон Сандберг 5
1:1 Димитър Георгиев 27
1:2 Франсис Нар 83

ЛОКО СФ: 1 Цветомир Витков /46-Александър Любенов/, 17 Анестис Хадзилиадис /65-Кристиян Николов/, 23 Емил Виячки, 6 Вилиян Комитски, 19 Денис Пидев, 5 Йоргос Бзукис /58-Златко Бонев/, 8 Богомил Христов, 7 Даниел Пеев, 11 Калоян Ангелов /58-Йордан Ризов/, 15 Владислав Мисяк, 9 Димитър Георгиев /66-Калоян Бонев/ / Резерви:22 Александър Любенов, 14 Калоян Бонев, 16 Йордан Ризов, 18 Златко Бонев, 21 Борис Мидилев, 3 Слави Паскалев, 4 Васил Вакадинов, 13 Кристиан Николов/

Старши треньор – Ангел Колев.

ЛЕВСКИ: 21 Иван Чворович, 23 Симон Сандберг /17-Иван Калиджийски/, 25 Александър Ем. Александров /74-Александър Др. Алексанров/, 8 Иво Аларгов /74-Франсис Нар/, 3 Галин Иванов, 75 Алекс Боримиров /46-Петър Иванов, 74-Антонио Аниете/, 16 Атанас Кабов /74-Джереми де Нойер/, 15 Роман Прохазка, 27 Мехди Бурабия /65-Мехди Бурабия/, 22 Виктор Генев, 10 Венцислав Христов /74-Бабатунде Адениджи/ /Резерви: 29 Боян Йоргачевич, 7 Франсис Нар, 17 Бабатунде Адениджи, 5 Александър Др. Александров, 8 Джереми де Нойер, 20 Антонио Аниете, 19 Петър Иванов, 6 Иван Калиджийски, 88 Борислав Йорданов/