ЦСКА удари с 3:2 гейма (25:23, 16:25, 25:23, 22:25, 15:10) бившия европейски шампион Зенит Казан във волейболната Шампионска лига и записа велика победа.

Срещата се игра в "Арена Самоков" пред повече от 2 500 ултраси на "армейците". Така “червените” постигнаха втора победа в Група "А" на надпреварата и имат само едно поражение.

Руснаците се славят като един от най-силните състави на континента, като през 2008 г. дори спечелиха най-престижния турнир. В техния състав личаха имената на Лой Бол и Уилям Приди, както и част от най-големите руски волейболисти.

ЦСКА започна отлично срещата и взе първия гейм - 25:23, като не остави никакви шансове на руснаците, които не знаеха къде се намират.

Във втория гейм гостите се разиграха и изравниха 1:1 гейма след 25:16. ЦСКА успя лесно да се вдигне и натупа Зенит в третия гейм 25:23.

Четвъртата част бе за гостите и те отново изравниха 2:2 и се стигна до тайбрек, в който ЦСКА разнебити руснаците 15:10 и взе велика победа.

Най-резултатен за ЦСКА бе Филип Майо с 23 точки, 16 добави Ясер Портуондо,  а по 9 реализираха Евгени Иванов и Ивайло Стефанов. За Зенит Максим Михайлов завърши с 24.

ЦСКА - ЗЕНИТ (КАЗАН) 3:2 (25:23, 16:25, 25:23, 22:25, 15:10)

ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Ясер Портуондо, Ивайло Стефанов, Евгени Иванов, Стоян Самунев - Теодор Салпаров-либеро

ЗЕНИТ: Лой Бол, Сергей Тетюхин, Александър Абросимов, Андрей Егорчев, Алексей Черемисин, Максим Пантелеймоненко - Владислав Бабичев-либеро