България отпадна от Италия на полуфиналите на Евроволей 2013 след като загуби с 1:3 гейма. Нашите направиха фантастично представяне до момента, но "Скуадра Адзура" показа страхотна игра и надигра "Лъвовете".

Началото на мача изобщо не предвещаваше подобен развой, тъй като българите се представиха фантастично в първия гейм, а освен това в четвъртия имаха страхотен шанс да стигнат до обрат, но блокадата на Бирарели обърка сметките на нашите в ключов момент от гейма и мача.

Италия ще спори с Русия за трофея на турнира. България пък ще играе със Сърбия за бронзовите медали утре от 16:00 часа, както и директно класиране за Мондиала в Полша през следващата година.

Мачът започна по страхотен начин за България и нашите момчета стигнаха до бърз аванс от 3:0 точки след ефектна атака на Соколов и две блокади на Алексиев.

Постепенно преднината на нашите набъбна на цели шест точки и те стигнаха до аванс от 8:2, след което го задържаха и при 9:3.

След ас на Соколов преднината на "Лъвовете" стана 7 точки - 11:4, а постепенно авансът ни се увеличи до цели 10 точки при 15:5.

Важни точки за увеличаването на преднината ни пък реализираха Соколов и Алексиев.

Все пак италианците намалиха малко изоставането си и при второто техническо прекъсване нашите имаха аванс от 8 точки - 16:8.

След паузата Цецо Соколов увеличи аванса на българите с още точка до 17:8, а нашите си върнаха преднината от десет чисти точки при 20:10.

Ники Николов заби топката в центъра за 24:16, като "Лъвовете" изпуснаха първите два геймбола, но се възползваха от третия.

Втората част започна по-добре за италианците, които стигнаха до аванс от две чисти точки при 4:2, но нашите успяха да се мобилизират и да изравнят при 6:6. След това след грешка на Италия момчетата на Плачи дръпнаха с точка за 7:6.

Геймът вървеше точка за точка, като българите стигнаха до три аванс при 14:11, но италианците изравниха за 15:15.

Нашите стигнаха до аванс от 21:20 и 22:21, но след това бяха обърнати от италианците, които спечелиха частта, след като направиха четири поредни точки.

Италианците стартираха отлично в третия гейм и дръпнаха с 8:5 при първото техническо прекъсване, след което увеличиха преднината си на 12:6.

"Адзурите" запазиха аванса си от шест точки и при второто техническо прекъсване - 16:10.

До гейма италианците смачкаха "Лъвовете" и в крайна сметка го спечелиха с цели 10 точки разлика - 25:15.

В четвъртия гейм нашите се държаха на добро ниво в началото, като имаха аванс от 8:7 при първото техническо прекъсване.

Италианците обаче дръпнаха с 13:11, а след това и с 16:14 при второто техническо прекъсване.

До края на гейма италианците владееха инициативата. Все пак нашите момчета намалиха пасива си на точка при 22:23, но след това Бирарели направи страхотна блокада и "Скуадра Адзура" стигна до два мачбола. Италианците се възползваха от първия и спечелиха.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (25:18, 22:25, 15:25, 22:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро Старши-треньор: Камило Плачи

ИТАЛИЯ: Драган Травица, Лука Ветори, Иван Зайцев, Кристиан Савани, Томас Берета, Емануеле Бирарели - Салваторе Росини-либеро Старши-треньор: Мауро Беруто.