Мъжките волейболни национали направиха първата си крачка към класирането на световните финали, след като надвиха с 3:0 гейма (25:18, 25:19, 25:5) аутсайдера Кипър в квалификация. Мачът се игра в чешкия град Опава.

"Лъвовете" така взеха предимство в Група "I", в която са още отборите на Холандия и Чехия, които играят един срещу друг довечера.

Утре българите ще спорят срещу "Лалетата", а в последния си мач ще срещнат домакините от Чехия.

Победителят от квалификацията се класира за световното първенство, което е от 3 до 21 септември в Полша.

Нашите момчета не показаха най-доброто си представяне днес срещу кипърците в първите два гейма, но все пак тяхната класа си пролича и те стигнаха до успеха без особени затруднения. В третия гейм "Лъвовете" смачкаха противника си и им отне само 16 минути, за да го вземат убедително.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 3:0 (25:18, 25:19, 25:5)

Съставът на България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов - Теодор Салпаров-либеро