България допусна деветата си загуба в Световната лига, след като бе разбита при гостуването си на Сърбия с 0:3 (23:25, 21:25, 14:25) гейма в зала "Чаир", в Белград. Tова е пореден резил за волейболистите ни.

Toва бе втората среща между двете страни от 6-ия кръг в Група "В". След този резултат нашите момчета останаха на последното 4-о място във временното класиране с 4 точки след 1 победа и цели 9 загуби.

Сърбия пък запази шансовете си за класиране на финалите във Флоренция, като е със 17 точки след 6 победи и 4 загуби.

Нашите момчета въпреки това не показаха лоша игра в първите два гейма и се държаха много мъжки в тях.

В първия гейм срещата вървеше равностойно, като в един момент нашите имаха предимство. Ключовите моменти обаче дойдоха при 22:22, след като точно при този резултат нашите допуснаха сърбите да реализират две точки и да стигнат до два геймбола, като в крайна сметка успяха да реализират първия.

Във втория гейм нашите също се държаха мъжки и както през първия гейм имаше моменти в които владееха инициативата и имаха превес в резултата, но сърбите се окопитиха и задържаха почти постоянния си аванс от две точки при 22;20, след което безпроблемно затвориха частта в своя полза.

Третият гейм обаче започна кошмарно за нашите и те губеха с 0:8 точки в резултата, а след което сърбите увеличиха аванса си на десет  точки при 15:5, а след това без проблеми затвориха и мача в своя полза.