България започна по убедителен начин участието си на Световното първенство по волейбол. Нашите стигнаха до успех над Мексико с 3:0 гейма след 25:16, 25:17, 25:21. Успехът бе напълно очакван, а този мач бе официален дебют на Пламен Константинов начело на нашите.

Срещата се игра в зала "Ерго Арена" в Гданск и бе от Група "С" на турнира. С успеха тимът ни се изравни с Русия (3 т.) в класирането, която със същия резултат надделя над Канада по-рано днес.

Първият гейм започна равностойно - точка за точка. Пенчев обаче даде аванс от 6:4 точки за нашите момчета, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 аванс за българите.

Постепенно "Трикольорите" понатиснаха съперника и увеличиха аванса си на 10:6 точки, като Пенчев заби ефектен ас, а постепенно преднината ни се увеличи и с блокада на Йосифов стигнахме до 14:7 точки.

До края геймът просто се доиграваше, като нашите момчета го спечелиха с 9 точки разлика - 25:16.

Вторият гейм започна по идентичен начин, като той вървеше точка за точка, а нашите стигнаха до 8:6 аванс при първото техническо прекъсване.

Мексиканците обаче поизравниха играта и стигнаха до 11:11 точки, след което обаче нашите момчета показаха класата си и постепенно дръпнаха с 19:16 точки след перфектна работа на Пенчев.

До края на гейма българите дадоха само една точка на "Ацтеките", като по този начин се доближиха до крайния успех.

Третият гейм започна отново равностойно, като нашите стигнаха все пак до аванс от 8:7 точки при първото техническо прекъсване.

Геймът обаче вървеше равностойно в следващите минути и нашите момчета едва се докопаха до аванс от 16:14 при второто техническо прекъсване.

С ас на Соколов нашите стигнаха до аванс от 3 точки при 20:17, след което мачът просто се доигра.

БЪЛГАРИЯ - МЕКСИКО 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Селекционер: Пламен Константинов

МЕКСИКО: Педро Ранхел, Даниел Варвар, Карлос Гера, Хорхи Кинонес, Самуел Кордоба, Томас Агилера - Хесус Ранхел-либеро

Селекционер: Серхи Ернандес