Световните шампиони по волейбол Бразилия се класираха за финала на първенството в Полша, където ще играят срещу домакините.

Полша победи Германия с 3:1, докато бразилците се наложиха с 3:2 гейма над Франция в истински драматичен трилър.

Рикардо Лукарели реализира 22 точки за кариоките, Лукаш Стааткамп добави 16, а Сидней дош Сантош завърши с 13. Ървин Нгапет реализира 21 за Франция, 18 от атака, 1 от блокада и 2 от начален удар. Кевин Тийе завърши с 13.

Така бразилците ще могат да се борят за четвърта поредна титла, след като са шампиони на планетата от последните три турнира. С изключение на първия гейм, всички останали части бяха напълно равностойни. След слаба първа част, петлите спечелиха втората, но в третата не успяха да се противопоставят на разнообразието при началния удар на противника. Четвъртата част наистина беше спираща дъха, като при 17:17 настъпи развръзката.

Тогава със силна игра на Нгапет петлите взеха преднина от две точки и я задържаха до края.

В тайбрека Бразилия показа невероятна защита, като при 8:8 вече взе нещата в свои ръце. Световните шампиони реализираха четири поредни точки, което се оказа достатъчно аз успеха им.