Турският Халкбанк (Анкара), с българина Цветан Соколов в състава си, се класира за плейофите на Шампионската лига по волейбол за мъже.

В последния си мач от група "G" Халкбанк победи с 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 25:18) гейма италианския Сър Сейфти (Перуджа), който си бе осигурил първото място предсрочно. Цветан Соколов записа 17 точки в двубоя.

В другия мач от групата белгийският Нолико (Маасейк), с Бранимир Грозданов, загуби от френския Тур с 0:3 (15:25, 24:26, 20:25) гейма.

За гостите от Белгия Бранимир Грозданов игра цял мач и отбеляза 6 точки. Румънският Томис Констанца с треньор Мартин Стоев допусна загуба с 2:3 (18:25, 25:21, 23:25, 28:26, 16:18) гейма от италианския Копра (Пиаченца) в среща от група "А" на Шампионската лига.

В тайбрека играчите на Копра спасиха три мачбола преди да триумфират и да се класират за плейофите. Мястото си сред финалистите в турнира Томис си бе осигурил още преди този мач.

И тримата българи в редиците на румънския шампион бяха в титулярния състав, като Станислав Петков отбеляза 19 точки, а Венцислав Симеонов добави 15 точки.

Разпределителят Андрей Жеков записа 4 точки. За Копра капитанът Христо Златанов приключи с 18 точки.

Асеко Ресовя, с Николай Пенчев, завършиха на първо място в група С на Шампионската лига, след като в последния кръг победиха с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) гейма като гост Будванска Ривийера (Черна гора). Българският национал записа 16 точки в срещата.