България се изложи срещу Канада и спечели само гейм срещу "Кленовите листа" на старта на световната лига по волейбол.

Момчетата на Пламен Константинов в крайна сметка загубиха срещата с 1:3 гейма (20:25, 19:25, 25:22, 21:25).

Срещата от Група "С" се игра в зала "Арена Ботевград", а вторият мач между двата отбора ще се проведе утре от 20:45 часа отново в същата зала.

Първият и вторият гейм преминаха изцяло под доминацията на гостите, които от самото начало до самия край на двата гейма имаха предимство в резултата, което на моменти бе доста осезаемо.

В третия гейм обаче "Лъвовете" се окопитиха и намериха играта си.

Нашите момчета поведоха още в началото с 2:0 след грешка при мрежата на гостите и ас на Алексиев, но при първото техническо прекъсване след грешка на Братоев канадците имаха аванс от точка за 8:7.

Инфарктният момент дойде при 21:21. Тогава нашите взеха две точки за 23:21 след прекрасна атака на Скримов и контра на Пенчев, като в крайна сметка успяха да се доберат до успеха в гейма с 25:22.

Четвъртият гейм започна равностойно, но нашите момчета поведоха с 5:3 след атака през центъра на Ники Николов и контра блок-аут на Владо Николов, но постепенно канадците изравниха играта.

Ключовите моменти дойдоха към края на гейма, когато гостите стигнаха до три точки аванс за 21:18, а след това без проблеми затвориха мача.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 21:25)

Съставът на България: Любомир Агонцев, Владимир Николов, Николай Пенчев, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро