Франция ще играе на финалния турнир на Световната лига в Бразилия, а от следващата година ще се състезава в първа дивизия на турнира, след като днес спечели финалната четворка на надпреварата във втора дивизия на лигата. Гостите успяха да вземат чиста победа срещу домакина България с 3:0.

За България срещата започнаха Андрей Жеков, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Николай Николов и либеро Теодор Салпаров.

Първата част започна много оспорвано, но след две изравнявания домакините поведоха с 2 точки при 4:2. Франция веднага реализира две поредни точки и изравни резултата. Последваха нови три равенства, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за гостите. След още едно равенство при 8:8 Франция реализира три поредни точки, поведе с 11:8 и Пламен Константинов веднага поиска прекъсване.

След 12:10 за гостите благодарение на добрата си блокада и добре изпълнени сервизи Франция отбеляза 4 поредни точки и при второто техническо прекъсване водеше с 6 точки - 16:10. Гостите продължиха да затрудняват домакините с началните си удари и успяха да увеличат преднината си на 7 точки при 21:14. Франция заслужено спечели първата част с 25:16.

Началото на втората част също започна оспорвано, а след 3 изравнявания на резултата домакините поведоха с 5:3. С отлична атака на Владимир Николов дойде първото техническо прекъсване при резултат 8:6 за националите ни. След прекъсването гостите реализираха три поредни точки и не само изравниха, но и поведоха в резултата.

България изравни при 9:9, но французите отново реализираха три поредни точки и дръпнаха с 12:9. Последва нова серия от четири поредни точки за Франция и при второто техническо прекъсване те водеха с 16:10. След почивката българите успяха да реализират три поредни точки и да намалят пасива си до 3 точки - 13:16. До края на гейма Франция не позволи на България да се доближи на повече от 3 точки разлика и взе втората част с 25:20.

През третата част Пламен Константинов направи две смени и пусна в игра Станислав Петков и Мартин Божилов като либеро на мястото на Теодор салпаров. В началото гейма Франция поведе с 2:0, но националите ни веднага изравниха. След още едно равенство при 3:3 гостите отново направиха серия от 3 последователни точки и поведоха с 6:3. България намали пасива си до точка при 6:7, но при първото техническо прекъсване изоставаше с 6:8.

След 9:7 за гостите България успя да реализира три поредни точки и не само изравни при 9:9, но и поведе в резултата. Последваха пет изравнявания на резултата до второто техническо прекъсване, което бе при резултат 16:15 за домакините. След прекъсването резултатът бе изравняван 4 пъти, последно при 20:20, след което Франция поведе с 3 точки - 23:20, а в последствие взеха гейма с 25:21 и съответно мача с 3:0 гейма.