България загуби от Италия с 1:3 гейма (20:25, 14:25, 25:23, 20:25) и се задоволи с четвъртото място на Евро 2015.

Първата част на мача започна ударно за Италия. "Адзурите" направиха два поредни успешни блока и поведоха с 4:2, а аут на Владо Николов доведе до 5:2. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за съперниците.

Родните ни национали се вдигнаха и успяха да наваксат изоставането си, като стопиха разликата до 11:12, а при второто техническо прекъсване Италия отново имаше точка аванс - 16:15.

България успя да поведе със 17:16, но Симоне Бути изравни до 17:17, след което последваха пет поредни точки за "адзурите" - 22:17.

До края на този гейм Италия заложи на спокойствието и взе тази част с 25:20.

Съперниците ни доминираха и в началото на втората част, като първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за тях. "Лъвовете" успяха да намалят до 10:11, но след това последваха нови точки за Италия и се стигна до 16:12.

От тук до края на този втори гейм играта на "лъвовете" тотално се дезорганизира и се стигна до 20:12, след което Италия затвори тази част с 25:14.

"Адзурите" дръпнаха с 8:6 в третия гейм, но "лъвовете" успяха да се съвземат и да обърнат до 10:9. Последваха два аса на Ники Учиков и 14:12 за България. Второто техническо прекъсване дойде при три точки аванс за националите ни - 16:13.

Последва 19:15 за нас и 23:20, за да дойде и победата в този гейм след 25:23.

Четвъртият гейм започна с две точки за Италия, но първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за българските момчета. Последваха обаче силни моменти за "адзурите" и те дръпнаха с 16:12. Съперникът поведе със 17:12, след което се стигна до 22:18.

До края "адзурите" не се отпуснаха, заклучиха този гейм с 25:20 и с това спечели бронзовите медали.

БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Николай Пенчев, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Владислав Иванов-либеро (Мирослав Градинаров, Николай Учиков, Любомир Агонцев)

ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Иван Зайцев, Филипо Ланца, Османи Хуанторена, Симоне Бути, Матео Пиано - Масими Колачи-либеро