ЦСКА отпадна от турнира за купата на CEV при мъжете. "Червените" загубиха с 1:3 (22:25, 22:25, 27:25, 17:25) като гости срещу швейцарския Амрисвил във втори мач от 1/16-финалите на надпреварата. В "златния гейм" домакините победиха с 15:8, а първата среща между двата състава завърши с успех с 3:1 в полза на отбора от София.

Титулярният разпределител на швейцарците Джошуа Хауотсън се завърна в състава, след като пропусна двубоя в българската столица преди седмица.

Амрисвил Волей поведе с 2:0, като спечели първите две части с по 25:22, но "червените" намалиха изоставането си след драматичен успех с 27:25 в третия гейм, който даде шансове за продължаване напред за водения от треньора Александър Попов състав.

В четвъртата част домакините бяха категорични в превъзходството си и победиха с 25:17, като "златен гейм" трябваше да определи крайния победител.

В решителната част Амрисвил поведе още от самото начало и не изпусна аванса си до края за успеха с 15:8. Срещата, играна през над 700 зрители, продължи повече от два часа.

Опитният Христо Цветанов завърши с 15 точки за ЦСКА, докато за домакините Себастиан Щайгмайер се отличи с 24 точки.