ЦСКА победи Левски с 3:1 гейма във волейболното дерби в зала "Арена Армеец" пред близо 5000 зрители.

Вечното дерби започна с предимство на "червените". Момчетата на Александър Попов поведоха с 2:0 и 4:2. Диагоналът на Левски Спас Байрев успя да изравни до 4:4. ЦСКА успя да дръпне с 3 точки при 8:5 след атака в центъра на Красимир Георгиев. Яни Георгиев изведе ЦСКА до 16:9 при второто техническо прекъсване с атака по диагонала от зона 4 срещу тройна блокада. "Червените" затвориха първата част с 25:16.

Волейболистите на Левски играха отлично през втория гейм и го спечелиха категорично с 25:17. ЦСКА стигна до 25:18 в третия гейм, но тепърва предстоеше най-интересното. Четвъртата част започна равностойно. ЦСКА поведе с 6:5, но две поредни контраатаки на Николай Манчев и Левски обърна 7:6.

Контраатака на Валдимир Станков даде преднина на "черевените" при първото технеческо прекъсване. ЦСКА се оттегли с 16:13 при второто техническо прекъсване. Ивайло Стефанов атакува и топката тупна на задната линия, но садиите отсъдиха аут и резултата стана 21:22. ЦСКА отново поведе с 23:21.

Мощна атака на Спаса Байрев остави "сините" в гейма за 22:23. Симон Александров изравни при 23:23 след дълго разиграване. Нов сервис на Спас Байрев и грешка в организацията на ЦСКА - контраатака на Левски и 24:23 - геймбол за УсинитеФ. УЧервенитеФ изравниха при 24:24, след атака на Ивайло Стефанов. Топка в аут на Спас Байрев донесе успеха на ЦСКА в гейма с 29:27 и в мача с 3:1.