Италианският Диатек Трентино (Тренто) с Цветан Соколов в състава си се класира за четвъртиналните плейофи на Шампионската лига по волейбол.

В осминафинална среща-реванш Трентино се наложи с 3:1 (25:23, 25:19, 26:28, 25:23) у дома над белгийски Нолико (Маасейк).

На италианците им бяха необходими два гейма след победата с 3:1 в първия мач преди седмица. Българския диагонал Цветан Соколов реализира 13 точки.

Съперник на Тренто в последната фаза преди финалната четворка в Анкара е руският Белгорие (Белгород), който се наложи с 3:0 (25:22, 25:19, 25:16) над Будванска Ривиера (Будва).

Николай Пенчев и полският Асеко Ресовия (Жешув) също се класираха за четвъртфиналните плейофи в Шампионската лига, след като в среща-реванш от осминафиналите победиха като гости белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:1 (25:18, 26:28, 25:16, 25:18).

Българският национал Пенчев се появи в игра в последния гейм и реализира 5 точки. Първата среща завърши с успех 3:1 в полза на поляците, съобщава БТА.

На четвъртфиналите Асеко Ресовия ще се изправи срещу сънародниците си от Ястжембски Венгел, които отстраниха френския (Тур).