България постигна много важна победа с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) гейма над Сърбия в среща от първа дивизия на Световната лига по волейбол, която се игра в аржентинския град Кордоба.

За финалната шестица в Куритиба (4-8 юли) се класира директно домакинът Бразилия. Визи ще вземат още пет тима в генералното класиране, така че към този момент запазваме шансове за финалите.

В последната среща в Кордоба нашите ще играят с Аржентина от 01:10 в нощта срещу понеделник.

Нашите момчета започнаха отлично в първия гейм и имаха аванс от 8:6 при първото техническо прекъсване, а в следващите минути играта бе равностойна. Все пак нашите момчета оставиха аванса си от две точки и при второто техническо - 16:14, но постепенно дръпнаха в точките срещу своя противник и стигнаха до преднина от 24:18, а след това с лекота спечелиха и гейма.

Вторият гейм започна коренно различно и сърбите стигнаха до 6:4 аванс при първото техническо прекъсване, а второто дойде при 16:15 в наш ущърб и изглеждаше, че интригата ще се запази.

След успешна блокада на сърбите обаче те дръпнаха с 20:17, а след това разликата набъбна с още точка и в крайна сметка "орлите" си взеха гейма.

Третият бе доста равностоен нашите момчета имаха аванс от само точка при първото техническо прекъсване - 8:7, а при второто България отново имаше точка аванс - 16:15.

С много добра реакция на мрежата на Розалин Пенчев нашите стигнаха до геймбол при 24:23, а след това сърбите допуснаха груба грешка и в крайна сметка геймът отиде в полза на нашите.

Родните национали се изложиха тотално в четвъртия гейм, в който имаха аванс от 11:4, а след това задържаха голямата си преднина и при 19:13.

В крайна сметка последва спад за родните волейболисти и от 23:20 не успяха да си спечелят гейма и мача и бяха доста нелепо обърнати.

В решителния тайбрек нашите спечелиха с 15:12 и така взеха и самата среща.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодоро Салпаров-либеро

СЪРБИЯ: Марко, Ивович, Марко Подрашчанин, Дражен Лубурич, Сречко Лисинац, Урош Ковачевич, Никола Йовович - Горан Скундрич-либеро