Русия победи Германия трудно с 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 17:25, 15:13) на финала на европейското първенство по волейбол за мъже, което се проведе в Полша. Двубоят в Краков продължи 131 минути.

Двата отбора редуваха силни с по-слаби изяви в четирите гейма преди да се стигне до решителния тайбрек. Първи поведоха руснаците след 25:19, а после Бундестима изравни след 25:20. Русия отново игра по-силно в третата част и взе аванс след 25:22. Германците изравниха за 2:2 при 25:17.

В петия гейм руснаците натрупаха аванс, който се оказа решителен и в крайна сметка спечелиха с 15:13.

Най-резултатен за новите шампиони беше Максим Михайлов с 19 точки. Неговият съотборник Димтри Волков добави още 14 точки за успеха.

За водения от треньора Андреа Джани състав на Германия нападателят Джорджи Грозер се отличи с 27 точки. Бундестима достигна за първи път до финал на европейско първенство. Руснаците спечелиха европейската титла за рекорден 14-ти път в историята.