Реал Мадрид чукна с 6:2 Депортиво Ла Коруня на "Риасор" и записа важна победа в битката с Барселона за шампионската титла. Реал и Барса имат по 78 точки, но "кралете" са с мач по-малко.

Головете за белите мушнаха Алваро Мората (1), Хамес (14 и 67), Лукас Васкес (44), Иско (78), Каземиро (87), точни за домакините бяха Флорин Андоне (35) и Мато Йозелу (84).

Трябва да се отбележи, че Реал игра с повечето си резервни играчи, като срещата пропуснаха най-големите звезди на "кралете" - Кристиано Роналдо, Гарет Бейл, Серхио Рамос, Карим Бензема, Лука Модрич, Кейлор Навас, Карвахал.

Въпреки това гостите показаха по-качествен футбол, надиграха плахите си домакини и в крайна сметка си взеха победата и трите точки.

Страхотен мач за гостите направиха Мората, Иско и Хамес, които тотално разпиляха отбраната на Депортиво.

Така Реал записа десета победа над този съперник от последните 11 мача, като има и едно равенство и продължава с пълна сила битката си с Барселона за шампионската титла.

Срещата започна страхотно за Реал и белите успяха да вкарат още в първата минута. Тогава Данило открадна топката, Иско я пусна към Мората, който от малък ъгъл опъна мрежата на Депортиво за 0:1.

"Кралете" тотално мачкаха домакините в тзи първоначални минути, в които с пропуски се отчетоха Асенсио и Иско. В 13-ата минута Асенсио се освободи на дъгата на пеналта и стреля остно, но топката срещна лявата греда на Депортиво.

Минута по-късно Реал заслужено заби втори гол. Гостите сътвориха уникална контра, при която Хамес и Лукас Васкес разцъкаха технично, след което Хамес с външен фалц направи 0:2.

Това бяха уникални минути за гостите, които правеха каквото си поискат на терена, докато домакините бяха в нокдаун. Реал дори вкара и трети гол, но той бе отменен поради несъществуваща засада.

Постепенно Депортиво живна и успя да изнесе играта в по-предни позиции, но с пропуск се отчете Емре Чолак. Отговорът на мадридчани бяха удари на Мората и Лукас Васкес.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Андоне бе най-съобразителен в наказателното поле на Реал и домакините намалиха - 1:2. Депортиво дори можеше да изравни, но Сидней нямаше шанс, след като топката се търкулна до гредата.

В ответната атака белите сътвориха нова свирепа контра, при която Иско пусна на Марсело, той продължи към Лукас Васкес, който опъна мрежата за 1:3.

През второто полувреме Реал тотално и изцяло доминираше, като не даваше никакви шансове на домакините, които трудно минаваха средата на терена.

Гостите спокойно разиграваха в средата на терена и владееха действията. След час игра Асенсио изведе на чиста позиция Лукас Васкес, който стреля до гредата. В 67-ата минута Реал вкара четвърти гол.

Тогава Мората намери Хамес на точката на дузпата, който без проблеми направи 1:4. Десет минути по-късно стана 1:5, когато точен бе и Хамес.

Към края темпото на игра сериозно падна, което позволи на Депортиво да стигне до още едно почетно попадение дело на Мато Йоселу в 84-ата минута.

Този гол обаче ядоса гостите и те само след три минути напарвиха 2:6 чрез Каземиро. До края не се случи нищо интересно и така Реал си взе заслужена победа.

Депортиво - Реал Мадрид 2:6

0:1 Алваро Мората (1)
0:2 Хамес (14)
1:2 Флорин Андоне (35)
1:3 Лукас Васкес (44)
1:4 Хамес (67)