Верея записа първа победа в историята си над Локомотив Пловдив. Старозагорци се наложиха с 1:0 над „смърфовете” в мач от 6-ия кръг на Първа професионална лига.

Единственото попадение на „Трейс Арена” бе дело на Валери Домовчийски. С успеха Верея вече има 10 точки в актива си.

Първата част на „Трейс Арена” завърши без голове въпреки няколкото опасности пред двете врати. Първите две опасни положения в срещата бяха пред вратата на гостите от Пловдив.

В 6-та минута Бен Джемия бе изведен отляво, намери в наказателното поле Енчев, който обаче не успя да нанесе удар.

Минута по-късно играчите направиха много добра комбинация пред наказателното поле на Локомотив – Андонов отне топката на Пламен Николов отляво пусна към Нургалиев, който даде извеждащ пас към Йорданов, но топката дойде дълга за фланговия играч на Верея.

Гостите отговориха с две положения след корнери пред вратата на старозагорци. В 11-та минута Дани Кики центрира отдясно, Умарбаев стреля от въздуха от границата на наказателното поле, но изпрати топката над вратата на Аргилашки.

В 34-та минута отново Кики центрира от корнер, този път отляво, Пламен Николов стреля опасно с глава, но Аргилашки показа класа и закова топката пред голлинията на вратата си.

През второто полувреме Верея имаше тотален контрол върху мача. В 60-та минута Фенуш овладя топката след хубав извеждащ пас, навлезе в наказателното поле на Локомотив и финтира двама футболисти на гостите, но вместо да стреля реши да подава към Домовчийски, а пасът му бе неточен.

Верея поведе в резултата в 67-та минута. Здравко Илиев бе изведен от Нургалиев в наказателното поле на Локомотив, шутира силно с десния крак, топката тупна точно пред Илко Пиргов и го излъга. Вратарят не успя да улови топката, тя попадна в краката на Валери Домовчийски, който отблизо успя да вкара.

Верея можеше да удвои своята преднина в 72-та минута, когато Георги Андонов пусна отличен извеждащ пас към Фенуш, който излезе сам срещу Пиргов и стреля, но вратарят спаси.

До края на срещата Верея контролираше мача и не допусна опасности пред вратата на Георги Аргилашки.

ВЕРЕЯ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ – 1:0

Голмайстор: Валери Домовчийски (67)

ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки – 21. Здравко Илиев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев (46 – 5. Илия Мунин) – 14. Еркебулан Нургалиев 74 – 10. Елиаш Да Силва), 20. Венцислав Бенгюзов, Осман Балде – 11. Илиян Йорданов (46 – 17. Валери Домовчийски), 9. Меди Фенуш, 7. Георги Андонов (к)

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 1. Илко Пиргов – 6. Георги Пашов, 22. Пламен Николов, 5. Асен Георгиев, 19. Димитър Велковски – 39. Парвиз Умарбаев, 17. Ванчо Траянов (78 – 29. Янко Ангелов), 10. Веселин Марчев – 9. Дани Кики (к) (64 – 20. Пауло Серджио), 77. Дино Мартинович (59 – 13. Симеон Райков), 7. Димо Бакалов