Младежкият национален отбор на България продължава с неубедителните си игри в европейските квалификации, след като се добра до щастливо равенство 1:1 при гостуването си на Казахстан.

"Лъвчетата" на Тони Здравков вече имат само две спечелени точки от три срещи, като дори паднаха от Люксембург.

Домакините дръпнаха в резултата в 76-ата минута, когато се разписа Зайнутдинов. Минута преди края Керчев вкара за "лъвчетата" и спаси отбора от нова срамна загуба.

Трябва да се отбележи, че в 65-ата минута попадение на нашите не бе зачетено. При една многоходова атака Александър Георгиев стреля към вратата. Топката се удари в горната греда, след което тупна малко зад голлинията, но съдията не посочи центъра.

Националите ни заемат предпоследното пето място в групата с две точки от три двубоя. Следващата среща на момчетата на Тони Здравков е гостуване на Франция.

БЪЛГАРИЯ - КАЗАХСТАН 1:1

1:0 Зайнутдинов (76)
1:1 Керчев (89)

БЪЛГАРИЯ: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Ал. Георгиев, Ан. Георгиев, Карабельов, Ивайлов, Димитров (77- Кръстев), Десподов

КАЗАХСТАН: Колбунцов, Мажитов, Сламбеков, Шадманов, Найарян, Жалмукан, Соколенко, Калмуратов, Пертук, Абилгази, Омиртаев