Пирин и Славия завършиха 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. "Белите" със спечелената една точка се изкачиха на осмата позиция, но при успех щяха да намерят място в първата шестица. Пирин остава десети с актив от 13 точки.

В 24-ата минута Ничев центрира към далечната греда, където оставеният сам Благов пропиля отлична възможност за Пирин. Само 120 секунди по-късно Ради Кирилов намери в чиста позиция Аймен Суда, който шутира, но встрани от вратата.

Късметът не бе на страната на Пирин и в 30-ата минута, когато Суда центрира от корнер, а Стилиян Николов с глава прати топката в напречната греда. При последвалата добавка защитника прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка. До края на полувремето Суда получи още една възможност, която Стергиакис спаси.

След подновяването на играта домакините направиха пореден пропуск пред вратата на Славия. Димитър Благов бе изведен сам срещу Стергиакис, но ударът мина встрани от вратата.

В 51-ата минута гостите от София намериха сили да отвърнат на своя противник. Галин Иванов с шут от малък ъгъл прати топката в лявата греда на вратата пазена от Благой Макенджиев. Това бурно началото на второто полувреме накара двата отбора да заиграят затворено и интересните моменти пред двамата вратари липсваха.

В допълнителното време на срещата домакините можеха да стигнат до успеха, но Ради Кирилов не се възползва от добра възможност.

Пирин - Славия 0:0

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиан Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Тодор Паланков (86-Конър Хендерсън), Антон Костадинов, Костадин Ничев, Димитър Благов (74-Александър Башлиев), Станислав Костов, Радослав Кирилов, Аймен Суда

Славия: Антониос Стергиакис, Абуд Омар, Андреа Христов, Костадин Велков, Емил Мартинов, Стефан Велев, Иван Минчев (90+2 Наско Милев), Юлис Ндонг, Емануел Мба (84-Владислав Узунов), Галин Иванов, Ивайло Димитров (77-Калоян Кръстев)