Верея и Витоша завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. "Бистришките тигри" бяха близо до своята първа победа в елита, но попадение на Валери Домовчийски малко преди края донесе точката за Верея и попари мечтата на гостуващия тим.

Витоша остава на дъното с едва 5 точки от началото на сезона, а Верея ще зимува на шестата позиция в таблицата, като отстъпи петото място на Ботев Пловдив.

Витоша поведе в 32-а минута след майсторски насочен удар на Ивайло Лазаров от далечно разстояние. Малко по-късно гостите бяха близо до второ попадение, но гредата спаси Верея след удар от воле на Румен Гьонов.

Старозагорци погледнаха по-смело напред след почивката и в 62-а минута Исмаил Иса стреля, но вратарят Михаил Иванов отрази. След това и Валери Домовчийски шутира опасно, но играч на Витоша успя да парира удара.

Натискът на домакините даде резултат в 83-а минута, когато Валери Домовчийски възстанови равенството с петия си гол за сезона. Бившият нападател на Левски изравни с удар отблизо след неубедителна намеса на вратаря Михаил Иванов.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=a17278ec07" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Верея - Витоша Бистрица 1:1

0:1 Ивайло Лазаров 32
1:1 Валери Домовчийски 83

Верея: Пламен Колев, Здравко Запрянов, Мирослав Енчев, Селим Джемиа, Хюсеин Сулеимани, Меди Фенуш (68-Милен Танев), Петър Витанов (80-Илиян Йорданов), Селим Керкар (58-Исмаил Мустафа), Георги Андонов, Венцислав Бенгюзов, Валери Домовчийски

Витоша: Михаил Иванов, Йордан Върбанов, Кристиан Узунов, Кристиян Кочилов, Румен Гьонов, Михаил Петров (78-Стефан Христов), Петко Цанков, Николай Христозов, Григор Долапчиев (67-Четин Садула), Даниел Пеев (89-Георги Амзин), Ивайло Лазаров