Александра Жекова се нареди на трето място в дисциплината сноубордкрос от Световната купа по сноуборд във Вейзона (Швейцария).

Българската състезателка премина безпроблемно в елиминационните кръговете, а на финала тя стартира колебливо, но в последните метри се пребори с японката Юка Фуджимори за третата позиция в крайното класиране.

Така Жекова се осигури място на подиума за 16-и път в кариерата си в стартовете за Световната купа, съобщава БТА.

Канадката Доминик Малте спечели първото място във Вейзона, а втора финишира Нели Моен Локо от Франция. Малте си осигури Световната купа в сноубордкроса, след като през сезона записа две победи и три втори места в петте състезания.

Така тя е недостижима на върха с 4400 точки преди последния старт в събота в Ла Молина, Испания. Втора е Линдзи Джакобелис (САЩ) с 2960 точки, пред пропусналата състезанията днес олимипйска шампионка в дисциплината Ева Самкова (Чехия) с 2430 точки и Жекова с 2400 точки.