Томаш Ванек и Мико Койву се разписаха в началото на третата част при победата на Минесота над Калгари с 4:2 в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Мат Думба и Зак Паризи също бяха точни за победителите. Минесота записа четвърти пореден успех и шести от седем мача. Вратарят Девън Дубник отрази 23 удара.

Той записа 33-и пореден старт и общо 34-и, откакто премина в Минесота. За Калгари се разписаха Джош Джорис и Маркус Гранлунд. Едмънтън победи Далас с 4:0.

Вратарят Ричард Бачман спаси 29 удара и записа втория си мач без допуснат гол в НХЛ. Джордън Еберле, Дерек Рой, Беноа Пулио и Андю Милър бяха точни за отбора на Едмънтън, който постигна втори пореден успех. Кълъмбъс се наложи с 5:2 при гостуването си на Чикаго.

Сам Аткинсън се отличи с хеттрик, а по едно попадение добавиха Райън Йохансен и Кевин Конатон. Кълъмбъс поставени рекорд след седмата си поредна победа като гост и общо осма в девет мача. Брендън Саад и Джонатан Тейвс се разписаха за Чикаго.