Локомотив (ГО) изненадващо победи Берое с 3:2 като гост в среща от първия кръг на втората фаза в българското първенство. Двата отбора са в група Б на втората осмица, където отборите ще определят изпадащите и претендента за място в Лига Европа чрез плейоф.

Домакините играха 70 минути с 10 души заради червен картон на капитана им Иво Иванов, а усилията на Жуниор Мапуку не стигнаха въпреки двете попадения, които реализира. Горнооряховци събират вече 25 точки и са само на 1 от Нефтохимик, който снощи отстъпи с 1:2 на Пирин. Берое пък остана с 35, на 2 от Пирин, който има 37.

Срещата започна ужасяващо за домакините от Берое, които още в 21-ата минута останаха с 10 души заради червения картон на капитана си Иво Иванов, който удари с лакът при ситуация без топка Владислав Узунов. Секунди по-късно Рахави Кифуети изскочи сам срещу вратаря Перниш и откри резултата в полза на гостите.

В 28-ата минута гостите нанесоха втори удар чрез Аристоте Фонду. Ударът му от десетина метра рикошира в крака на Веселин Пенев и прехвърли вратаря Перниш за 0:2. Само след още 4 минути Фунду можеше да вкара трети гол за Локомотив (ГО), но този път вратарят Перниш се справи. Чак в последните две минути на първото полувреме домакините намериха себе си и бяха близо до гол, но удар на Жуниор Мапуку се отби в страничната греда и излезе в аут.

В 62-ата минута гостите вече водеха с 3:0 след като Владислав Узунов се оказа без покритие от защитата на гостите и вкара сам срещу вратаря. Ситуацията изглеждаше безпроблемна за тях, но беройци върнаха два гола в рамките на 6 минути чрез Жуниор Мапуку. Най-напред той намали след грешка на Атанас Фиданин, а в 73-ата намали на 2:3 след чудесна комбинация на Карачанаков и Почански, който остави топката на делачната греда на конгоанеца.

Макар и с десет души, домакините упражниха много сериозен натиск и за интернационалната и странна формация на гостите. Мапуку веднъж стреля опасно, а Амброуз блокира, а след това друг цветнокож защитник със странно изрусена фризура направи истинска саможертва, като сложи главата си пред Мапуку при центриране от дясно.

Центриране на Веселин Пенев от дясно създаде нова бъркотия пред вратаря на гостите Николай Банков, топката отиде у Антон Карачанаков, който стреля, но топката беше спряна пред малкото поле.

В последните минути картината не се промени и беройци на два пъти след центрирания от статични положения бяха близо до топка в очертанията на вратата.

Берое  - Локомотив (ГО) 2:3

Голмайстори: 0:1 Рахави Кифуети 22, 0:2 Аристоте Фонду 28, 0:3 Владислав Узунов 62, 1:3 Жуниор Мапуку 67, 2:3 Жуниор Мапуку 73

Берое: Душан Перниш, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Атанас Зехиров, Кохей Като (47- Карлос Охене), Мартин Райнов, Антон Карачанаков, Матиас Делич (70- Ерик Почански), Георги Божилов (30- Асен Георгиев)

Локомотив (ГО): Николай Банков, Стефан Цонков (28- Карл Мандианга), Мартин Кавдански, Жан Амброуз, Атанас Фиданин, Игор Джоман, Аристоте Фонду, Рахави Кифуети, Мохамед бен Отман (84- Николай Христов), Юлис Ндонг, Владислав Узунов (71- Софиян Муса)

Съдия: Ангел Ангелов (София)
Стадион Берое: 2300 зрители
Жълти картони: Венцислав Василев, Кохей Като (Берое), Стефан Цонков, Жан Амброуз (Локомотив ГО)
Червен картон: Иво Иванов (Берое)- 21