Локомотив Горна Оряховица победи Пирин Благоевград с 4:3 в мач от 32-ия кръг на Първа лига. Двубоят от група Б на втората осмица премина през редица обрати в резултата, като накрая ликуваха домакините.

Локо поведе в резултата в 16-а минута, когато Стефан Цонков реализира с глава след центриране от корнер.

Пирин изравни в 39-а минута, когато удар на Станислав Костов бе париран, но при втория опит Димитър Благов стреля точно по диагонала - 1:1.

Втората част започна отлично за гостите от Благоевград, които поведоха с гол на Станислав Костов. Нападателят финтира умело защитник на домакините и с точен удар в горния десен ъгъл даде преднина на Пирин.

Радостта на благоевградчани бе кратка, след като 5 минути по-късно защитникът Стефан Цонков реализира втория си гол в мача - отново с глава след корнер и изравни за 2:2.

В 78-а минута поредният обрат в мача бе факт - Локомотив поведе с 3:2 с гол на Аристоте Фунду, който реализира с прецизен удар в далечния ъгъл след пас Бен Отман.

Минута по-късно домакините можеше да решат всичко в мача, но Муса уцели напречната греда след удар с глава.

Муса се реваншира в 86-а минута, когато отбеляза четвърти гол за Локомотив. Головата фиеста в Горна Оряховица не спря дотук, след като минута по-късно влезлият като резерва ветеран Иван Цветков върна един гол за Пирин и запази интригата жива.

В добавеното време Пирин по чудо не изравни. Иван Цветков получи удобна топка в наказателното поле, но не успя да порази целта.

Локомотив (ГО) - Пирин - 4:3 (1:1)

Голмайстори: 1:0 Стефан Цонков 16, 1:1 Димитър Благов 39, 1:2 Станислав Костов 52, 2:2 Стефан Цонков 57, 3:2 Аристоте Фунду 78, 4:2 Софиен Муса 86, 4:3 Иван Цветков 87

Локомотив (ГО): Стефано Кунчев, Стефан Цонков, Николай Христов, Жан Амброуз, Венцислав Керчев, Игор Джоман, Юлис Ндонг (46-Красен Трифонов), Бен Отман, Владислав Узунов (71-Любомир Генчев), Аристоте Фунду, Софиен Муса

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Стилиян Николов, Костадин Ничев, Кристиян Кощърна, Антон Костадинов, Тодор Траянов, Тони Тасев, Димитър Благов (79-Аймен Суда), Станислав Костов, Кирил Грозданов (74-Иван Цветков)

Стадион: Градски, Горна Оряховица
Съдия: Петър Доровски
Жълти картони:  Бен Отман (Локомотив); Димитър Благов (Пирин)