Септември София претърпя шеста поредна загуба в Първа лига, след като отстъпи на Локомотив Пловдив с 1:3. На Националния стадион "Васил Левски" пловдивчани демонстрираха повече класа в завършващата фаза и прибавиха нови три точки към актива си, като затвърдиха добрите впечатления от победата над Левски миналата седмица.

Септември поведе в 18-а минута след великолепна триходова акция, подхваната от Борис Галчев, след което Асен Чандъров изведе Ишмаел Байду и той с прецизен удар покрай вратаря не сбърка - 1:0.

Гостите изравниха в 31-а минута. Парвиз Умабраев центрира от фаул и Анте Аралица с глава се разписа за 1:1.

Локо направи пълен обрат в 52-а минута, когато Бирсент Карагарен вкара с добавка, след като вратарят изби удар на Димитър Илиев.

Последваха силни минути за домакините, които пропуснаха да изравнят. В 65-а минута Галчев центрира от фаул, а Иван Стоянов с глава нацели напречната греда. Малко след това и Крис Гади се освободи добре в наказателното поле, но стреля в аут.

В 79-а минута Асен Георгиев сложи точка на спора, като вкара с глава след центриране от корнер и оформи крайното 3:1 за Локомотив Пловдив.

Септември - Локомотив Пловдив 1:3

1:0 Ишмаел Байду 18
1:1 Анте Аралица 31
1:2 Бирсент Карагарен 52
1:3 Асен Георгиев 79

Септември: Валентин Галев, Иван Стоянов, Александру Бенга, Васил Добрев (66-Меледже Омнебес), Фабиано Алвеш, Асен Чандъров (83-Мирослав Будинов), Борис Галчев (66-Иван Тилев), Здравко Димитров, Ишмаел Байду, Крис Гади

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев (54-Игор Банович), Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (81-Ален Ожболт), Димитър Илиев, Анте Аралица (90-Лукас Масоеро)