Берое победи Витоша Бистрица с 2:1 като гост в последна среща от 12-ия кръг в Първа лига.

В 18-ата минута Витоша (Бистрица) поведе в резултата с гол на капитана Четин Садула. Той се възползва от грешка на Милен Желев, който не успя да изчисти подаване на Стефан Христов. Топката се озова в Садула, който излезе очи в очи с Душан Перниш и преодоля стража на гостите.

В 37-ата минута Мартин Камбуров изравни резултата, след като получи извеждащо подаване на Владимир Гаджев. Второто полувреме започна силно за гостите от Стара Загора. Футболистите на Берое изпълниха фаул, който затрудни играчите на Витоша. Топката достигна до Владимир Гаджев, който от няколко метра стреля в тялото на противников играч.

След 60-ата минута Наско Милев напусна терена принудително заради травма. В 75-ата минута изстрел на Рубен Бригидо бе спрян с майсторско спасяване от страна на Християн Василев. шест минути по-късно Матеус Леони засече с глава центриране от корнер, но отново Василев бе последна преграда за промяна на резултата.

Развръзката настъпи в 89-ата минута, когато Минчев центрира от фаул, а Мартин Камбуров след удар с глава прати топката в мрежата. Берое заема четвъртата позиция с актив от 23 точки, а Витоша Бистрица остава на 10-то място с 13 пункта.

Витоша Бистрица - Берое 1:2

Голмайстори: 1:0 Четин Садула 18, 1:1 Мартин Камбуров 37, 1:2 Мартин Камбуров 89

Витоша: Християн Василев, Тодор Гочев, Кристиан Узунов, Румен Гьонов, Четин Садула, Михаил Милчев, Георги Купенов, Иван Вълчанов (66-Даниел Кутев), Лъчезар Котев, Наско Милев (62-Георги Амзин), Стефан Христов (83-Венцислав Бонев)

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Александър Цветков, Мартин Камбуров, Александър Василев (67-Матеус Леони), Владимир Гаджев (83-Алфредо Мартинс), Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерсон Виана (62-Меска)