Локомотив (Пловдив) завърши годината с успех, побеждавайки с 4:0 Ботев (Враца) в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Старши треньорът на гостите Сашо Ангелов не дойде с отбора, заради заболяване.

Домакините започнаха по-активно и на два пъти - в 6-ата и 8-ата минута Бирсент Карагарен излезе на удобна позиция, но пропусна. В 10-ата минута Даниел Генов от гостите стреля опасно, но Мартин Луков спаси. Три минути по-късно Асен Георгиев от "черно-белите" изпълни добре пряк свободен удар, но Красимир Костов изби.

В 15-ата минута Анте Аралица отправи удар към вратата на съперника, но Красимир Костов хвана коженото кълбо.

Гостите отговориха с опасна атака в 23-ата минута, при която Ивайло Михайлов подаде на Юлиян Ненов, който щеше да излезе сам срещу Мартин Луков. Вратарят на "смърфовете" обаче го изпревари със стотни от секундата и изрита топката силно напред. След осем минути локомотивци организираха опасна атака, но Анте Аралица отново не успя да преодолее Красимир Костов.

В 40-ата минути Валим Посинкович излезе в удобна позиция отправи удар, но вратарят на врачани спаси. Секунди преди почивката Бирсент Карагарен стреля, но Красимир Костов отново се оказа непреодолим и зарази вратата и суха.

Домакините наложи надмощие през второто полувреме и това се оказа успешно. В 61-ата минута Димитър Илиев подаде на Бирсент Карагарен, който с мощен удар отдясно порази вратата на гостите за 1:0. След седем минути домакините решиха окончателно мача в своя полза, след като Бирсент Карагарен намери Вилим Посинкович, който остана непокрит в наказателното поле на съперника и той с мощен удар покачи на 2:0.

Гостите отвърнаха, създавайки опасно положение в 73-ата минута Тогава Йордан Апостолов стреля отблизо с глава, но Мартин Луков изби. Вилим Посинкович окончателно довърши съперника с попадението си в 81-ата минута, когато се измъкна от защитата на врачани и хладнокръвно покачи на 3:0.

Две минути по-късно Валери Божинов излезе на удобна позиция и стреля, но Мартин Луков спаси. Секунди преди последния съдийски сигнал влезлият на смяна Ален Ожболт фиксира крайното 4:0 в полза на домакините.

Локомотив Пловдив - Ботев Враца 4:0

1:0 Бирсент Карагарен (61)
2:0 Вилим Посинкович (68)
3:0 Вилим Посинкович (81)
4:0 Ален Ожболт (90+2)

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Милош Петрович (52- Eлитон Жуниор), Стивън Езе, Асен Георгиев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Янко Атанасов Ангелов, Анте Аралица (68- Ален Ожболт), Игор Банович, Вилим Посинкович (84- Мустафа Абдулахи)

Ботев (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Даниел Генов (69- Валери Домовчийски), Даниел Гаджев (46- Йордан Апостолов), Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Мариян Антонов Иванов, Юлиан Ненов (46- Спас Георгиев), Валери Божинов