Треньора на Локомотив (Пловдив) Бруно Акрапович заяви, че отборът му е трябвало да победи Ботев (Пловдив) в осмия кръг на efbet Лига. Градското дерби завърши 1:1.

"Доволен съм от моя отбор. Похвалих момчетата в съблекалнята. Видях желание и страст в представянето на футболистите. Резултатът не е справедлив резултат. На терена присъстваше само Локомотив. Само ние се опитвахме да играем, създадохме доста положения. Само късметът позволи на Ботев да си тръгне с точка.

Темпото на мача не беше особено високо. Допуснахме грешка и ранен гол, след което трябваше да се пренастройваме. Знаем добре какво е това дерби и след това не позволихме по никакъв начин Ботев да ни затрудни, взехме нещата в свои ръце и контролирахме изцяло срещата. За съжаление не успяхме да вкараме втори гол и да победим.

Изиграхме доста мачове вече, така че паузата ни идва точно навреме. Ще дам на играчите няколко дни заслужена почивка и ще се съберем отново в четвъртък".