Локомотив (Пловдив) победи водения от Стойчо Младенов казахстански отбор Кайсар с 1:0 в контролна среща, играна в Белек. Единственото попадение в срещата падна през втората част и бе дело на Лукас Салинас.

През първата част Локомотив имаше преимущество. Първото опасно положение дойде в 22-та минута. Анте Аралица комбинира с Кенан Муслимович, който стреля, но стражът на „белите“ спаси. Последваха нови удари на Цветанов и Аралица. В края на полувремето продължителна атака на Локомотив с няколко удара отново не завърши с гол.

В началото на втората част Локомотив поведе чрез Лукас Салинас. Той се озова на точното място, като засече отбита топка след удар на Карагарен. Един Бахтич на два пъти затрудни вратарят на Кайсар в следващите минути, а до края на срещата не паднаха нови голове.

Локомотив игра в състав: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвизджон Умарбаев, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Анте Аралица, Кенан Муслимович (Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Николай Николаев, Един Бахтич, Валентино Пулиезе, Доминик Ткалец, Ади Тахирович)