Локомотив Пловдив разгроми с 4:0 Царско село в мач от 22-ия кръг на efbet Лига.

Домакините поведоха в 36-ата минута, когато Румен Гьонов си заби автогол. В 53-ата минута Димитър Илиев покачи на 2:0 от дузпа, а 120 секунди по-късно Анте Ралица сложи точка на спора. В 83-ата минута нападателят вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Успехът можеше да е още по-изразителен, ако гредата не беше спасила вратаря на Царско село четвърт час преди края след удар на Йосип Томашевич и "смърфовете" не бяха пропилели с лекота още няколко опасности. Пловдивчани записаха висок процент на успеваемост, като вкараха четири от шестте си удара във вратата, докато гостите не сполучиха в нито един от единствените си два в рамката.

Вижте пълното класиране в efbet Лига

С трите точки днес Локомотив изпревари с две точки ЦСКА и зае третото място, изравнявайки се с Левски, но заради по-добри показатели "сините" остават втори в таблицата на 6 точки и мач повече от лидера Лудогорец.

Локомотив Пловдив - Царско село 4:0

Голмайстори: 1:0 Румен Гьонов (36-авт), 2:0 Димитър Илиев (52), 4:0 Анте Аралица (55, 83)

Локомотив: 71.Мартин Луков, 5.Дейвид Малембана, 25.Лукас Масоеро, 4.Акинсола Акиниеми, 61.Динис Алмейда, 10.Парвиз Умарбаев ( 13.Миховил Клапан), 50.Йосип Томашевич, 9.Бирсент Карагарен ( 44.Николай Николаев), 16.Лукас Салинас ( 15.Валентино Пулиезе), 14.Димитър Илиев , 77.Анте Аралица

Царско село: 30.Джони Пласид, 21.Румен Гьонов , 3.Мартин Кавдански, 17.Реян Даскалов, 4.Ивайло Марков ( 2.Хулио ЛопезРодригес), 8.Уесли Валхоз, 22.Дилан Бахамбула , 6.Антонио Георгиев, 93.Андерсон Коста ( 26.Илия Джамов), 11.Лудсинио Маренго, 91.Мирослав Будинов