Етър Велико Търново победи с 1:0 Витоша Бистрица в мач от втората осмица на първенството.

Единственият гол на стадион "Ивайло" отбеляза Тонислав Йорданов още в 6-ата минута, след като се разписа от фаул. Успехът на "болярите" беше напълно заслужен, тъй като доминираха през цялата среща.

С него Етър събра 31 точки и се изравни на 2-то място с Царско село в група "А", което ще осигури директно оставане в елита. Лидер е Черно море с 44 т., а след малко варненци гостуват на "царете".

Витоша пък отдавна изпадна и допусна пета поредна загуба в шампионата, като в тези мачове отборът не отбеляза и гол.

Срещата започна с очакван натиск на Етър и голът на закъсня. В 6-ата минута Тонислав Йорданов изпълни фаул отляво на атаката на домакините. Топката тупна коварно, което обърка вратаря Николай Кръстев и влетя в мрежата му за 1:0!

После удари на  Милчо Ангелов и Никола Колев излязоха в аут. Първият изстрел към вратата на Етър дойде в 23-ата минута. Той беше дело на Четин Садула, но топката мина високо над вратата на Христо Иванов.

След почти половин час игра Йорданов се справи с Богомил Дяков и отправи шут, при който топката профуча покрай лявата греда

В 43-ата минута домакините можеха да стигнат до второ попадение. Отбита топка стигна до Станев, който опита удар от воле и топката премина много опасно над вратата на Кръстев.

Две минути след началото на втората част Атанас Кабов пробва удар от далечна дистанция, но бе доста неточен. В 83-ата минута Никола Колев получи удобна топка в наказателното поле, но халфът стреля много далеч от целта.

В 89-ата пък добро спасяване на вратаря на Етър попречи на Запро Динев да изравни.

Етър - Витоша 1:0

1:0 Тонислав Йорданов (7)

Етър: 1. Христо Иванов, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24. Георги Купенов, 84. Здравко Илиев, 14. Иван Скерлев, 7. Милчо Ангелов, 22. Никола Колев, 19. Тонислав Йорданов, 10. Флорент Боджадж, 20. Яни Пехливанов

Витоша: 12. Николай Кръстев, 2. Марио Дилчовски, 5. Венцислав Бонев, 7. Кристиян Кочилов , 10. Георги Амзин, 11. Даниел Кутев, 14. Четин Садула, 19. Илия Димитров, 22. Богомил Дяков, 88. Атанас Кабов, 96. Христо Иванов