Ботев Пловдив победи с 1:0 Етър Велико Търново и ще играе срещу Черно море във Варна в директен спор за 7-то място на efbet Лига, което дава право на участие на бараж за Лига Европа.

Етър можеше да поведе още в 12-ата минута, когато Антон Огнянов центрира от корнер, Джонатан изпусна Яни Пехливанов, който засече, но Янко Георгиев внимаваше и изби.

В 28-ата минута Ботев поведе. Тогава Лагао сбърка в центъра, Джонатан отне и намери Антонио Вутов. Той нагласи топката на левия си крак и стреля неспасяемо за 1:0!

След почивката "канарчетата" продължиха да доминират и силен удар на Тодор Неделев мина над вратата, а после Васил Шопов не се възползва пред открилата му се възможност.

В 70-ата минута треньорът на Ботев Ферарио Спасов беше изгонен за червен картон, но после Етър остана с 9 души на терена, което предизвести изхода на мача.

Първо Пехливанов получи втори жълт картон в 79-ата минута, после, а между 84 и 87-ата минута Божидар Кацаров си изкара две официални предупреждения и пое към душовете.

До крач Ботев можеше да вкара втори гол, но ударът на Шопов беше избит от вратаря, след което и гредата помогна на Етър.

Ботев Пловдив – Етър Велико Търново 1:0

Голмайстор: 1:0 Антонио Вутов (28)

Ботев: 1. Георгиев, 28. Филипов, 25. Работов, 11. Бандаловски, 24. Марин, 2. Джонатан, 6. Ничев, 8. Неделев, 14. Шопов, 20. Бурбано, 10. Вутов

Етър: 13. Господинов, 11. Огнянов, 44. Кацаров, 24. Купенов, 14. Скерлев, 70. Станев, 22. Колев, 8. Лагоа, 19. Йорданов, 10. Боджадж, 20. Пехливанов