Мениджърът на английския гранд Ливърпул Кени Далглиш се оказа фен на новака във Висшата лига Суонзи.
Това разкри британският таблоид "Мирър", след като установи, че шотландецът е изпратил специална поздравителна картичка до базирания в Уелс тим.
Суонзи доста шокиращо успя да се пребори до историческа промоция в английския елит и стана първият уелски тим, който ще играе във Висшата лига.
Крал Кени от своя страна е изпратил поздравително писмо до своя колега Брендън Роджърс, който изведе скромния тим до шокираща промоция.
"Искам да поздравя вас и клуба за фантастичната победа в плейофа на "Уембли", както и за заслужената промоция във Висшата лига", пише се в последнието на Далглиш.
"Трябва да сте много горди със своите момчета, защото те работиха наистина много усилено и демонстрираха голяма решителност през целия сезон в Чемпиъншип", гласи друга част от текста.
"Очаквам с нетърпение да се видим на "Либърти Стейдиъм" или на "Анфийлд. Едно голямо браво!", завършва писмото на Крал Кени.
Със сигурност феновете на английския футбол могат да очакват интересни мачове между двата тима, тъй като Суонзи е от отборите, които практикуват атрактивен футбол, както се видя в плейофа с Рединг.