За разлика от "нерадзурите", които не са готови да платят 31 милиона евро (според клаузата за откупуване в договора на Лавеци с неаполитанците), за парижаните не е проблем да предложат парите.
Според "Тутоспорт" французите дори вече са го направили. Изданието твърди, че президентът на Наполи Аурелио Де Лаурентис е споделил за бъдещия трансфер пред приятели.
Ако информацията на вестника е вярна, Лавеци ще се обвърже с ПСЖ за пет години, като ще получава по 5 милиона евро на сезон плюс бонуси.
Сделката включвала още осем двупосочни самолетни билета по маршрута Париж-Буенос Айрес плюс договор с представител на висшата мода за приятелката на състезателя Янина Скрепанте.
През този сезон Лавеци е един от най-важните играчи на Наполи и множество пъти е изразявал обичта си към клуба, но ако неаполитанците не се класират за Шампионската лига, което изглежда много вероятно, южноамериканецът може би наистина ще премине в друг отбор.