Райън Гигс смята, че привличането на Робин ван Перси е послание към съперниците на Манчестър Юнайтед за амбициите на отбора.

Миналата година "червените дяволи" загубиха титлата от градския съперник Манчестър Сити. През това лято обаче "гражданите" бяха необичайно пасивни на трансферния пазар, докато Юнайтед купи големи имена като Шинджи Кагава и Робин ван Перси.

"Това отправя голямо послание", коментира Гигс пред официалния сайт на Юнайтед

"Освен това е страхотно, когато самият играч каже, че иска да дойде в клуба. Аз съм пристрастен, но според мен футболистите трябва да искат да дойдат в Юнайтед".

"Тук ти е гарантирано, че ще се бориш за трофеи, има страхотна атмосфера, съоръженията са супер модерни и играеш за велик мениджър. Има толкова много положителни точки".

Робин ван Перси и Юнайтед не започнаха успешно новата кампания във Висшата Лига, губейки с 0:1 от Евертън на "Гудисън парк". Въпреки това Гигс настоява, че отборът е настроен много оптимистично за новия сезон.

"Първият ти домакински мач е този, за който феновете са наистина развълнувани. Искат да видят отбора отново, както и новите играчи".

"Аз съм по-ентусиазиран от всякога за новия сезон. Когато кариерата ти наближава края, се научаваш да цениш и да се наслаждаваш на нещата повече. Аз не съм изключение".

"Миналата година не беше приятно усещане да загубим титлата. Никога не е. Но начинът, по който я загубихме беше труден за преглъщане. Сигурен съм, че ако положим същите усилия отново и имаме съвсем малко повече късмет, ще направим тази стъпка по-напред".