Бившият шведски национал Мартин Далин заяви, че неговите сънародници имат шанс да спечелят нещо срещу Германия, но само ако момчетата на Йоахим Льов не са напълно концентрирани. Германия приема Швеция в 21.45 часа на Олимпийския стадион в Берлин, в световна квалификация от група "С".

"Дали Швеция има шанс? Да, но отборът трябва да има наистина много добра вечер. Ако Германия не играе на 100%, Швеция може да вземе поне една точка.  Германия е отбор от световна класа и затова е фаворит в този мач", каза Далин пред Goal.com.

"Според мен германците преминават през преходен период. Тези фази никога не са лесни, но това е нещо съвсем нормално", казва още ветеранът, който забива два гола във вратата на България при победата на "Тре Кронур" с 2:0 и при равенството 1:1 по пътя към Мондиал 1994.

"Дали мачът е специален? Да, разбира се. Аз играх в Германия 7 години и винаги съм се чувствал добре там.  Може би ще гледам срещата на стадиона", продължи бившият ас на Борусия Мьонхенгладбах и Хамбургер.

"Ходя рядко в Германия заради бизнеса, но все още имам няколко приятели там, с които често си говорим. Също така говоря с някои от шефовете на отборите в Бундеслигата заради вероятни трансфери", допълни Далин, който е футболен мениджър близо десетина години.

"Миналата година имаше доста изненади във футбола. В момента много отбори знаят какво да очакват от бившия ми отбор Гладбах. А и не е никак лесно да бъде заменен Марко Ройс."

"Но въпреки това съм сигурен, че отборът ще се развива във времето и ще започне да се катери в таблицата. Място в евротурнирите ще е трудно за постигане, но Борусия ще завърши в Топ 10", уверен е Далин.