Французинът игра два мача за младежката формация на страната си през последните дни и след като се завърна в испанската столица разкрил, че има болки в мускулите.
Затова и той пропусна първата тренировка на отбора след завръщането на националите.
Така той е поредният футболист, чието участие в мача със Селта не е сигурно. Сблъсъка със сигурност ще пропуснат Марсело, Коентрао и Арбелоа, а с по-леки проблеми са Кедира, Игуаин и Бензема.
При германския халф ситуацията е по-тревожна, защото селекционерът на Бундестима Йоахим Льов разкри, че играчът има мускулен проблем, който може да се усложни.
Кедира не игра срещу Швеция във вторник и се очаква той да пропусне сблъсъка през уикенда, като в Реал се надяват, че всичко с него ще бъде наред за двубоя от Шампионската лига с Борусия.
И двамата нападатели – Игуаин и Бензема не завършиха последните мачове на националните си отбори заради проблеми в глезена и коляното, но все пак при тях има оптимизъм, че ще успеят да се оправят.