Спартак Москва уволни треньора си Унай Емери след унизителната загуба с 1:5 от Динамо Москва, която столичани претърпяха вчера.

Руснаците в последно време не се представят особено добре и през седмицата загубиха шансовете си да преминат груповата фаза на Шампионската лига след поражението с 0:3 от Барселона.

Въпреки, че само преди няколко месеца подписа договор с отбора, Емери вече е принуден да си търси нова работа.

"Акционерите на клуба взеха решение, че Унай Емери вече няма да е треньор на отбора", поясни изпълнителният директор на руснаците Валерий Карпин, цитиран от "Скай Спортс".

"Ние скоро ще обявим следващата стъпка", добави бившият руски национал.

В момента Спартак заема незавидното на отбора с толкова големи традиции 7-о място в руското първенство с актив от 29 точки.

Тимът обаче се намира в сериозна дупка, след като постигна само една победа за последните пет мача от всички турнири.

Това бе четвъртият клуб на 41-годишния Емери, който преди това е бил начело на Валенсия, Алмерия и Лорка Депортива.