Валенсия постигна нова победа над Осасуса в Памплона, след като се наложи с 2:0 и взе преднина преди реванша на “Местая” от 1/8финалите на турнира за купата на Краля другата седмица.

В събота двата тима се срещнаха в първенството на “Рейно де Навара” и тогава гостите също стигнаха до успеха, макар и само с 1:0.

Сега триумфът отново бе за Валенсия, а това бе третият пореден мач, който отборът печели след уволнението на треньора Маурисио Пелегрино преди 10 дни. Освен двата успеха над Осасуна съставът победи и при гостуването си на Лил в Шампионската лига.

След нулево първо полувреме гостите дръпнаха в 47-ата минута, когато Дани Парехо изпълни отлично пряк-свободен удар и реализира.

Домакините опитаха да изравят и в края имаха две отлично положения. Първо удар на Лоло с глава бе спасен от Диего Алвес, а след последвалия корнер Нино не бе точен с удар от въздуха.

Дълбоко в добавеното време Валенсия вкара нов гол, с който до голяма степен си гарантира място в следващия етап на турнира. Хуан Бернат стреля, вратарят спаси, но влезлият от пейката Роберто Солдадо не пропусна при добавката и гарантира триумфа с 2:0.