Андрей Гълъбинов вкара два гола и донесе първата победа за Специя през новия сезон в италианската футболна Серие "А", след като "орлите" надвиха с 2:0 като гости Удинезе. Българският нападател вече е с три попадения от само два кръга в елита.

Гол на Матео Ричи за Специя бе отменен във втората минута, а Гълъбинов вкара първото си попадение в 29-та. Той получи центриране от Еманюел Джеси и вкара топката в мрежата на Хуан Мусо с глава.

Клаудио Терци остави гостите с човек по-малко след втори жълт картон в 65-та минута, но Специя не само удържа победата, а и вкара втори гол.

В петата минута на добавеното време Гълъбинов получи пас от вратаря и преодоля Мусо за втори път, останал очи в очи с него. Така Специя спечели първата си победа през сезона.