Новата звезда на Италия Матео Ретеги се нареди в елитен списък на играчи, които са вкарали гол в първите си два мача за националния тим. Натурализираният аржентинец откри сметката си срещу Англия в четвъртък в дебюта си, а след това се разписа и срещу Малта снощи за победата 2:0.

23-годишният аржентинец е едва четвъртия играч в историята, който вкарва в първите си два мача за Италия. Той се нареди до Джорджо Киналия, Енрико Киеза и Рикардо Орсолини. Те са единствените други, които вкарват в първите си две срещи за Италия. Макар да има само 2 мача и по-малко от 180 минути за Адзурите, Ретеги вече е втория най-добър реализатор за скуадрата в последните 12 месеца. Повече голове в последната година има само Джакомо Распадори - 4.

Матео Ретеги има общо 142 мача като професионален футболист, в които е вкарал 41 гола, от тях 33 в аржентинското първенство.