Тотнъм се класира на четвъртфиналите на Карабао Къп, побеждавайки Челси с 6:5 след изпълнение на дузпи на своя стадион.

Двата отбора направиха сравнително слаб старт и домакините имаха нужда от десетина минути, за да успеят постепенно да изтласкат противника от собствената си половина.

Уго Лорис спаси тупалка на Калъм Хъдсън-Одой, но малко след това Челси все пак откри резултата. Новото попълнение Тимо Вернер заложи на плътен удар в долния десен ъгъл от границата на малкия пеналт и не остави шансове на френския страж. Това беше и първо попадение за германския снайперист за новия му клуб.

Фернандеш имаше претенции за дузпа малко след това при конфликтна ситуация в наказателното поле на "сините", но реферът Лий Мейсън даде знак играта да продължи. Десетина минути преди почивката пък Менди спаси нисък шут на Ламела.

Тотнъм стартира второто полувреме много вдъхновено и изстрел на Бергвайн мина покрай целта. След това набралият скорост Регилон заложи на силен удар с левачката, но Менди направи спасяване. Преди изтичането на час игра на отсрещната врата Аспиликуета би горе.

Вернер опита да повтори упражнението си от първото полувреме, но този път Лорис улови отправения към него снаряд. После Хъдсън-Одой заложи на мощен изстрел, минал над целта. На отсрещната врата Хари Кейн също би високо.

В 83-ата минута Тотнъм успя да изравни. Серхио Регилон центрира отляво към далечната греда, където защитата на Челси увисна и Ерик Ламела вкара в близкия ъгъл.

До края на редовното време не се стигна до ново интересно положение и дузпите трябваше да решат кой ще продължи напред. Там Мейсън Маунт направи единствения пропуск и Тотнъм елиминира Челси.

Тотнъм - Челси 1:1
0:1 Тимо Вернер - 19'
1:1 Ерик Ламела - 83'