Арсенал загуби гостуването си на Тотнъм с 1:2 в двубой от 35-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Тотнъм".

Двата отбора спретнаха много динамична и интересна среща, която бе изпълнена с интересни положения. Александър Лаказет (16') даде аванс за гостите, докато малко след това Хюн-Мин Сон (19') възстанови равенството. През втората част "артилеристите" владееха повече топката, но не успяха да отбележат. В крайна сметка това направи Тоби Алдервейрелд (81'), който донесе победата за "шпорите".

Така Арсенал се отдалечи чувствително от желаната челна шестица, свличайки се на 9-ото място с актив от 50 точки, колкото има и Бърнли. Тотнъм изпревари "артилеристите" и е 8-и с 52 пункта.

Двата отбора се "хванаха за гушите" веднага след първия съдийски сигнал, като Лукас Моура успя да отправи удар секунди след началото на мача. Вратарят Емилиано Мартинес обаче спаси.

В 8-ата минута Киърън Тиърни напредна отляво и отправи остро центриране дълбоко в опасна близост до вратата, където подаване очакваше Александър Лаказет. Тоби Алдервейрелд обаче изпревари французина и изчисти.

В 10-ата минута Хари Кейн бе изведен по прекрасен начин дълбоко в наказателното поле. Мартинес беше напуснал малката пеналтерия и нападателят предприе атрактивен прехвърлящ удар, който обаче осуетен от стража на Арсенал.

В 16-ата минута "артилеристите" поведоха в резултата. Лаказет се пребори за топката и се възползва от пространството пред себе си, отправяйки мощна тупалка от около 2 метра от наказателното поле. Снарядът не остави шансове на Юго Лорис и топката попадна горния ляв ъгъл.

Само три минути по-късно домкините успяха да изравнят. Детинска грешка на Саед Колашинац и Давид Луис позволи на Хюн-Мин Сон да открадне топката и с красив прехвърлящ удар да преодолее предварително плонжиралия Мартинес за 1:1.

В 31-ата минута Бен Дейвис си пробва късмета и нанесе свивеп удар от далечно разстояние. Мартинес плонжира и докосна съвсем леко безмилостно летящата топка, която се удари в напречната греда.

Минута по-късно Никола Пепе се оказа непокрит и отправи техничен удар от дъгата на наказателното поле. Фалцът обаче не бе достатъчени за късмет на Лорис, топката мина покрай лявата греда.

В 40-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг шутира опасно от пряк свободен удар от удобна позиция. Топката обаче премина точно до дясната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Втората част започна на по-бавно темпо, в което сякаш двата отбора не желаеха да предприемат излишни рискове в атака. От това пострадаха и интересните  ситуации пред Лорис и Мартинес.

В 59-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг се добра до топката след разбъркване в наказателното поле на Тотнъм. Бързоногият нападател отправи мощен удар по диагонала, но топката се удари в напречната греда.

В 79-ата минута Обамеянг засече без подготовка центриране отдясно и от воле технично насочи топката към вратата. Вратарят Юго Лорис обаче внимаваше и се намеси решаващо.

В 81-ата минута Лукас Моура изведе хитро Хари Кейн дълбоко в наказателното поле. Нападателят се опита да преодолее Мартинес, но стражът успя да избие топката в ъглов.

Именно при последвалия корнер Тоби Алдервейрелд успя да се извиси над всички при мелето в наказателното поле, пращайки с глава топката неспасяемо към вратата на Мартинес.

В 87-ата минута Хьон-Мин Сон предприе мълниеносна контраатака, която обаче завърши с удар на корееца от опасна позиция в крака на Луис, докато Кейн отчаяно махаше отстрани, че е свободен.

Тотнъм - Арсенал 1:2

Голмайстори: Александър Лаказет (16'), Хюн-Мин Сон (19'), Тоби Алдервейрелд (81')

Тотнъм: Лорис, Орие, Алдервейрелд, Санчес, Дейвис, Сисоко, Уинкс, Ло Селсо (Скип 84'), Моура (Бергвайн 82'), Сон (Ламела 90+3'), Кейн
Мениджър: Жозе Моуриньо

Арсенал: Мартинес, Мустафи, Луис, Колашинац (Нелсън 87'), Бейерин (Соареш 87'), Себайос, Джака, Тиърни (Уилък 87'), Пепе (Сака 70'), Обамеянг, Лаказет
Мениджър: Микел Артета