Арсенал ще трябва да се оправя още известно време без Томас Партей, който е получил сериозна контузия още преди паузата за националните отбори в средата на ноември.

Привлеченият от Атлетико Мадрид футболист за последно игра на 8 ноември, когато излезе на почивката при 0:3 срещу Астън Вила.

Първоначално се смяташе, че травмата му е лека, но сега се оказва, че положението е различно и той ще пропусне и още срещи, включително и дербито срещу Тотнъм в неделя.

„Знаехме, че контузията не е лека, въпреки че той искаше да играе и през второто полувреме срещу Вила. Той работи усърдно и е много отдаден, но с тези травми трябва да се внимава и трябва да го пазим, така че не мисля, че ще мога да го използвам в следващите няколко двубоя“ заяви Артета.

Кризата при Артилеристите се задълбочи след загубата от Уулвърхемптън с 1:2, като тимът продължава трудно да създава положения и спечели само един от последните си 6 мача от първенството, в които вкара 2 гола и заема 14-о място в класирането.