В четвъртък ще се изиграят срещите реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Всички двубои са с начален час 22:00 наше време.

Най-голяма интрига има на мача в Прага между местния Славия и английския Арсенал. В първата среща на "Емиратс" чешкият тим измъкна 1:1 с гол на Томаш Холеш в самия край.

Мениджърът на „артилеристите“ Микел Артета няма да може да разчита по всяка вероятност в този мач на звездата Пиер Емерик Обамеянг. Под въпрос е и Мартин Йодегор, а за чешката столица не отпътуваха Давид Луис и Киърън Търни.

Домакините от Славия са в серия от 23 мача без загуба, докато Арсенал не е претърпявал поражение в последните си 11 двубоя в Лига Европа.

В останалите три двубоя домакините спечелиха в първите срещи и са фаворите за класиране на полуфинал.