Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите на Карабао Къп, след като победи с класическото 3:0 при гостуването си на Брайтън.

Мениджърът на "червените дяволи" Оле Гунар Солскяер реши да заложи на голяма част от по-младите си футболисти, котито приятно издненадаха. На пръв поглед тимът се представи учудващо по-добре, в сравнение с мача между двата отбора за Висшата лига преди няколко дни.

Манчестърци доминираха в по-голямата част от мача и заслужено поведоха в края на първото полувреме, благодарение на Скот МакТоминей (44'). През втората част Хуан Мата (73') удвои, а Пол Погба (80') оформи крайния резултат.

Така Юнайтед се присъедини към групата участници на 1/4-финалите в лицето на Нюкасъл, Манчестър Сити и Евертън.

Брайтън - Манчестър Юнайтед 0:3

Голмайстори: Скот МакТоминей (44'), Хуан Мата (73'), Пол Погба (80')

Брайтън: Стийл, Уайт, Дънк, Бърн, Мълъби (Сандърс 81'), Грос, Фелтман, Бернардо, Яханбакш (Моле 50'), МакАлистър, Гьокереш (Тросард 63')
Мениджър: Греъм Потър

Ман Ю: Хендерсон, Далот, Бейли, Линдельоф, Уилямс, МакТоминей, Фред (Лингард 81'), Ван Де Беек, Мата, Джеймс (Погба 69'), Игхало (Рашфорд 69')
Мениджър: Оле Гунар Солскяер