Манчестър Юнайтед постигна поредна победа като гост във Висшата Лига на Англия. Този път "Червените дяволи" надделяха над Уест Хям с 3:1 в среща от 11-тия кръг на първенството.

Първото полувреме бе доста динамично и равностойно, но "Чуковете" взеха предимство в 39-тата минута. Томас Сучек засече едно центриране от корнер и даде преднина на своя отбор.

През втората част Юнайтед бе пълен господар на терена и логично стигна до пълен обрат. Головете бяха дело на Погба(65'), Грийнууд(68') и Маркъс Рашфорд(78').

С победата Юнайтед се изкачи до 4-то място в класирането с 19 точки, а Уест Хям заема 7-ма позиция със своите 17 пункта.

Мачът започна по-добре за домакините и в 9-тата минута Боуен прати топката във вратата на Юнайтед, но попадението бе отменено заради засада.

Последваха няколко равностойни минути, в които имаше опасни атаки и към двете врати, но до нещо по-опасно така и не се стигна.

Десетина минути преди края на полувремето Уест Хям имаше отлична възможност да открие резултата, но Пабло Форналс удари греда и резултата остана непроменен.

Малко след това обаче гостите откриха резултата чрез Томас Сучек. Той засече отблизо една отклонена топка от корнер и така даде аванс на своя отбор точно преди почивката.

Юнайтед веднага реагира и на свой ред създаде най-доброто си положение за гол през първата част. Многоходова комбинация между Жеферсон Телеш и Антони Марсиал остави последния на стрелкова позиция. Французинът стреля опасно, но Лукаш Фабиански отрази изстрела му и той излезе в корнер.

Второто полувреме започна по-добре за Юнайтед и те първи имаха отлична възможност да изравнят резултата. Ударът на Мактоминей обаче мина на сантиметри от вратата на домакините.

Все пак натискът на Юнайтед даде резултат в 65-тата минута, когато Погба нанесе страхотен изстрел извън наказателното поле и направи Фабиански безпомощен. 1:1

Само 2 минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат. Мейсън Грийнууд получи топката в наказателното поле, обърна се добре и с левачката вкара топката във вратата на домакините.

Доминацията на Юнайтед през второто полувреме беше внушителна и "Червените дяволи" стигнаха и до 3-ти гол. Негов автор бе влезлият като резерва Маркъс Рашфорд.

Това беше и последната по-интересна ситуация в мача.

Уест Хям - Манчестър Юнайтед 1:3

0:1 - Сучек 39'
1:1 - Погба 65'
1:2 - Грийнууд 68'
1:3 - Рашфорд 78'

Уест Хям: Фабиански, Балбуена, Огбона, Кресуел, Коуфал(Джонсън 85'), Райс, Сучек, Масуаку, Боуен(Лансини 76'), Форналс(Банрама 75'), Халер
Мениджър: Дейвид Мойс

Манчестър Юнайтед: Хендерсън, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Телеш, Мактоминей, Погба, Грийнууд, Ван де Беек(Фернандеш 46'), Марсиал(Мата 62'), Кавани(Рашфорд 46')